(SINP)   چیست؟

برنامه استانی مهاجرت به ساسکاچوان یکی از روش های مهاجرت به کانادا می‌باشد که به این استان اجازه می‌دهد متقاضیانرا برای دریافت اقامت دائم به دولت فدرال و سازمان مهاجرت معرفی نماید و می‌تواند یکی ار سریع ترین روش های مهاجرتی باشد. این استان موارد زیر را به متقاضیان ارائه می‌دهد:

انتخاب بر اساس نیاز های اقتصادی و کاری استان.

زمان بررسی پرونده سریع.

افسر های مهاجرت استانی که متقاضیان را راهنمایی می‌کنند.

"ورود فوری از طریق ساسکاچوان چیست؟

این برنامه برای افرادی است که قصد دارند در این استان کار و اقامت داشته باشند. انتخاب شدن توسط این برنامه امتیاز کافی را به متقاضیان جهت اقدام از طریق برنامه ورود فوری و یا همان Express Entry  می‌دهد.جهت موفقت در این استان شما باید فاکتور هایی از قبیل تحصیلات، زبان و سابقه کاری مناسب را داشته باشید.

نحوه کار این کلاس:

قدم اول: ایجاد پروفایل آنلاین در سایتسازمان مهاجرت کانادابرای کلاس ورود فوری و راه یابی به Pool .

نکته: باید تمام اطلاعات واردشده در سایت و پروفایل خودتان دقیق و صحیح باشد، در غیر این صورت ممکن است از ورود به کانادابرای مدت 5 سال محروم شوید.

قدم دوم:  ارائه تقاضا برای SINP، بررسی پرونده توسط SINP، در صورت قبولی SINP اطلاعات نامزد شدن شمارا به سیتم ورود فوری وارد می‌کند و نامه نامزدی را برای شما ارسال می‌کند.

قدم سوم: پس ازاینکه SINP اطلاعات شما را در سیستم ورود فوری وارد کرد، شما 30 روزفرصت دارید تا این پیشنهاد نامزدی را قبول کنید. با دریافت 600 امتیاز شانس بسیار بالایی خواهید داشت که از طرف سازمان مهاجرت دعوت شوید برای اقامت دائم. پس ازدریافت این دعوت نامه شما 60 روز فرصت دارید تا تقاضا نامه اقامت دائم را ارسال کنید. سازمان مهاجرت شرایط سلامتی، سوء سابقه، و موارد دیگررا در باره شما بررسی خواهند کرد.

چه افرادی برای این برنامه مجاز نیستند:

افرادی که درخواست پناهندگی کانادا کرده‌اند. افرادی که برای ورود به Pool مجاز نیستند. نتوانید مدارک لازم را برای SINP ارسال کنید. نتوانید ابراز کنید که قصد کار و زندگی در ساسکاچوان را دارید.

پیش نیازهای واجد شرایط شدن


اگر شما خارج از کانادا زندگی می کنید و یا در کانادا به صورت قانونی اقامت دارید و دارای شرایط زیر هستید می توانید برای برنامه ورود فوری ساسکچوان اقدام کنید.

اگر شما برای ورود به استخر ورود فوری CICقبول شده باشید و شماره پروفایل ورود فوری و کد جستجوی کار را داشته باشید. (شماره پروفایل و کد باید در تقاضانامه SINP شما قیدشده باشند.)

شما باید حداقل 60 امتیاز از مجموع 100 امتیاز را مطابق جدول ارزیابی SINP به دست آورید.

شما باید مدرک مورد تایید میزان مهارت زبانی که در پروفایل خود درج کرده اید را داشته باشید.

شما باید حداقل یک دوره یک ساله در تحصیلات عالیه یا کارآموزی که قابل تطبیق با سیستم آموزشی کانادا باشد و منجر به دریافت دیپلم، مدرک و یا مدرک معادل شده باشد را گذرانده باشید.

شما باید حداقل میزان تجربه در کار مرتبط با رشته تحصیلیتان را داشته باشید:

حداقل یک سال از ده سال گذشته (برای نیروی ماهر) و یا

حداقل دو سال از پنج سال گذشته (برای نیروی فنی ماهر) و یا

حداقل 12 ماه سابقه کار در کانادا در سه سال گذشته ( فنی یا غیر فنی)

اگر سابقه کاری شما در بین گروههای کاری (NOC “0”, “A” or “B”) قرار دارد شما جزو demandهای ساسکچوآن به شمار می آیید.

اگر سابقه کاری شما از آن دسته مشاغلی است که باید در ساکچوآن مورد تایید و تطبیق قرار بگیرد، شما باید قبل از اقدام برای SINP باید مدرک خود را تطبیق دهید تا بتوانید کارکنید.

اگر شغل شما از دسته شغلهای فنی است باید مدرک (که به عنوان دعوتنامه نیز شناخته می شود) تایید شایستگی خود در مهارت موردنظر را از کمیسیون کارآموزی و مهارت ساسکچوآن در اختیار داشته باشید.

شما باید گواهی تمکن مالی برای برنامه ریزی آینده خود و خانواده خود در اختیار داشته باشید.

محدودیت های کاندیدا شدن و تقاضانامه ها

لازم به ذکر است اینکه شما بتوانید برای SINP کاندیدا شوید منوط به محدودیت هایی است که از طرف دولت فدرال تعیین می شود. برای اینکه بتوانید برای این برنامه مهاجرت اقدام کنید هم باید شرایط لازم را ذاشته باشید و هم مشمول این محدودیت ها نشوید. توجه داشته باشید هیچ تضمینی برای قبولی و یا کاندیدا شدن برای این برنامه مهاجرتی وجود ندارد.


(OID) چيست


این سیستم در حال حاضر از محبوبیت فراوانی بین متقاضیان مهاجرت برخوردار است چرا که افراد برای شرکت در این سیستم الزامی به داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا یا استان ندارند و فقط کافیست تا در مشاغل مورد نظر ابقه کاری معتبر داشته باشند. بازگشایی 4 ژانویه این برنامه در کمتر از 2 ساعت تکمیل ظرفیت شد .
مهمترین مزیت این برنامه را می توان این دانست که افرادی که قادر به شرکت در سیستم اکسپرس انتری نیستند می تواند در این برنامه شرکت کنند چرا که این سیسم خارج از سیستم اکسپرس انتری فعالیت دارد فقط کافیست تا سابقه کار مرتبط در رشته مشاغل مورد نیاز را داشته باشند
حداقل شرایط مورد نیاز :
متقاضیان جهت شرکت در این برنامه می بایست :
-کسب 60 امتیاز از 100 امتیاز طبق جدول امتیازبندی استان ساسکاچوان
-سن بین 21 تا 50 سال
-داشتن حداقل CLB4 در دانش زبان
-داشتن حداقل مدرک کاردانی
-داشتن حداقل یک سال سابقه کاری مرتبط با مشاغل مورد نیاز در 10 سال اخیر
-داشتن توانایی مالی و برنامه زندگی در استان ساسکاچوان
نکته مهم
متقاضیان واجد شرایط برای ثبت پروفایل این برنامه می بایستی تمام مدارک خود را آپلود نمایند لذا آماده بودن تمام مدارک مورد نیاز از جمله مدارک شناسایی ، تحصیلی ، مدرک زبان ، و مدارک شغلی و تمکن مالی مورد نظر باید در زمان ثبت پروفایل ترجمه شده به زبان انگلیسی یا فرانسه باشند . عدم وجود هر یک از مدارک مذکور موجب رد پرونده متقاضی خواهد شد.


سیستم امتیازبندی


برای اینکه امکان نامینیت شدن شما مورد بررسی قرار بگیرد بایستی حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید.
پنج عامل در محاسبه امتیاز در نظر گرفته می شوند:
تحصیلات و دوره های آموزشی
سابقه کار تخصصی
توانایی زبانی
سن
ارتباط با بازار کار ساسکاچوان و قابلیت تطبیق با آن
بایستی مدارک لازم را برای اثبات واجد شرایط بودن خود ارائه کنید. به عنوان مثال اگر ادعا می کنید ۲۰ امتیاز از مدرک دانشگاهی خود کسب می کنید، باید یک نسخه کپی از مدرک دانشگاهی به همراه ریزنمرات کامل خود ارائه دهید. اگر مدرک تحصیلی شما به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسوی باید بایستی علاوه بر آنچه ذکر شد، نسخه ترجمه شده را نیز ارائه دهید

نکته
امتياز بندي هر دو برنامه استاني ساسکاچوان يکسان ميباشد

جدول امتياز بندي استان ساسکاچوان

تبديل نمره آيلتس يا تف به
CLB
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com