نوا اسکوشيا يکي از چهار استان آتلانتيک کانادا و خانه به نزديک به 1 ميليون نفر است. سواحل شرق نوا اسکوشيا شامل بيش از 3800 جزيره ساحلي مورد توجه بازديدکنندگان است شهر هاليفاکس، با جمعيت بيش از 400،000 نفر بزرگترين شهر و سرمايه سياسي آن است.
در طول زماني که اکثريت مردم در کانادا با قايق وارد شدند، 21اسکله  هاليفاکس جايي که تقريبا تمام مهاجران به کانادا براي اولين بار فرود آمد، و آن را نقطه عطفي مهم براي مهاجرت به کانادا دانسته اند . نوا اسکوشيا همچنين اين خانه به قديمي ترين جامعه بازديد کنندگان آفريقايي کانادا شهرت دارد .

نواسکوشيا کجاست ؟

اقتصاد و اشتغال در نواسکوشيا
اقتصاد در استان نواسکوشيا داراي تنوع زيادي بوده که از جمله آنها مي‌توان به توليد، ماهيگيري و معدن اشاره کرد. متأسفانه منابع ماهي در سالهاي اخير با خطر مواجه شده و بر روي صنعت شيلات تأثير بدي گذاشته‌است. اخيراً با تغيير اقتصاد اين استان و با آموزش ماهيگران بي‌کار، از آنها در کارهاي جديد استفاده شده‌است. اين رشد سريع در سپتامبر ???? نرخ بيکاري را به پايين‌تر از ميانگين کانادا رساند. هاليفاکس (
Halifax) که يک مرکز شهري بزرگ مي‌باشد داراي صنايع متنوع بوده و قلب اقتصاد بخش آتلانتيک کانادا محسوب مي‌شود. در استان نوا اسکوشيا جنگل‌داري مدرن و کشاورزي پيشرفته وجود دارد. بخش اصلي صنعت معدن، به زغال سنگ مربوط مي‌شود. اين استان شروع به استفاده از سکوهاي نفتي و گازي ساخته شده در دهه‌هاي گذشته کرده‌است. بعد از توليد اوليه نفت در نزديک جزيره Sable در سال ????، درآمد نفتي و گازي به طور چشمگيري افزايش يافته و به اقتصاد اين استان کمک مي‌کند. سالانه بيشتر از يک ميليون نفر از اين استان ديدن مي‌کنند که تقريباً يک چهارم آنها از خارج کانادا وارد اين استان مي‌شوند. ميانگين درآمد خانواده ?????? $ است (که نزديک به ميانگين ملي کانادا است). ميانگين درآمد خانواده در هاليفاکس (Halifax) کمي بيشتر از ميانگين کانادا (?????? $) مي‌باشد. سطح خوب درآمد در اين استان هزينه‌هاي زندگي براي ساکنان اين استان را قابل پرداخت مي‌سازد. «کمترين مقدار دستمزد» در اين استان ????$ در ساعت و ميانگين ماليات بر درآمد تقريباً ????? درصد مي‌باشد.
خانه مسکوني در نواسکوشيا
يکي از دلايل پايين بودن هزينه‌ها در اين استان قيمت پايين مسکن مي‌باشد. قيمت متوسط يک خانه دو طبقه در شهر هاليفاکس (
Halifax) فقط ??????? $ مي‌باشد در حالي که چنين خانه‌اي در شهرهاي اصلي ديگر در کانادا تقريباً دو برابر اين مبلغ است. درصد ميانگين درآمد خانوار با هزينه‌هاي مالکيت جزء کمترين‌ها در کانادا مي‌باشد. (??-?? درصد با توجه به نوع خانه)
تحصيلات در نواسکوشيا
تمامي شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم تا قبل از ?? سالگي مي‌توانند تا پايان مقطع دبيرستان از تحصيلات رايگان استفاده نمايند. اين استان شرايط تحصيل از مهدکودک تا سال ?? را به زبان انگليسي و فرانسوي فراهم مي‌سازد. معلمان اين استان همانند ديگر استانها داراي مدارک دانشگاهي، دوره
? تربيت معلم پيشرفته مي‌باشند و از برنامه? تحصيلي قانونمند پيروي مي‌کنند. اين استان داراي سيستم کامل و جامع عالي شامل دانشگاه، کالج فني و برنامه‌هاي کارورزي مي‌باشد. شهريه اين دانشگاه‌ها گران‌ترين در کانادا مي‌باشد (????? $). تحصيلات عالي اين استان ارائه‌کننده? برنامه‌هاي کامل تحصيلي با ?? دانشگاه و کالج و ?? کالج فني مي‌باشد. از اين ميان مي‌توان به دانشگاه Dalhousie (بزرگترين دانشگاه کالج king)، دانشگاه saint Mary، دانشگاه Mount Saint Vincent و کالج هنر و طراحيNova Scotia همه در Halifax و دانشگاه فرانسوي Saint - Anne و دانشگاه Cape Breton در Sydney اشاره کرد.
بهداشت در نواسکوشيا
طبق قوانين کانادا تمامي شهروندان از خدمات درماني رايگان مي‌توانند استفاده کنند. به عبارت ديگر اکثر هزينه‌هاي درماني در کانادا به طور مستقيم از شهروندان اخذ نمي‌گردد. البته خدمات غير ضروري مانند عمل زيبايي يا مراقبت‌هاي خاص از دندان تحت پوشش اين خدمات نمي‌باشند. ليست خدمات غير رايگان در هر استان متفاوت است. طرح بهداشتي اين استان تمامي خدمات ضروري فيزيکي در مطب دکتر، خانه يا بيمارستان را بيمه مي‌کند.
تاريخچه نواسکوشيا
نواسکوشيا به همراه انتاريو، کبک و نيو برانسويک، اولين چهار استاني بودند که به کنفدراسيون کانادا پيوستند. نوا اسکوشيا يکي از چهار استان آتلانتيک کانادا با ? ميليون جمعيت است و با واقع شدن در شرق ساحل شرقي کانادا اين استان داراي ???? جزيره
? ساحلي به‌علاوه? خاک اصلي خود مي‌باشد. هاليفاکس (Halifax) با جمعيت تقريباً ??????? نفر مرکز سياسي و بزرگترين شهر اين استان است. اين استان همچنين يکي از بندرهاي دريايي اصلي کانادا و محل دسترسي به اقيانوس اطلس مي‌باشد. در زماني که اکثريت مردم با قايق به کانادا رسيدند،Halifax’s Pier 21 جايي بود که تقريباً همه مهاجران اولين بار وارد آنجا شدند. قديمي‌ترين قوم سياه‌پوست در کانادا در اين استان زندگي مي‌کنند.
فرهنگ نواسکوشيا
استان نواسکوشيا به مهمان‌نوازي مشهور بوده و تشکيل‌شده از فرهنگ‌هاي مختلف مي‌باشد. اسکاتلندي‌ها، فرانسوي‌ها، گانليک‌ها،
Mi;kmaqها و سياه پوستان از جمله اقوامي هستند که تأثير جاوداني در اين استان برجا گذاشته‌اند. حاصل اين تأثير يک فرهنگ کامل نوا اسکوشيايي است. در اين استان شهرهاي مرزي وجود دارد که در آن اقوام هنرمندي زندگي مي‌کنند. نوع خاصي از موزيک Celtic در اين استان شکل گرفته‌است. از جمله هنرمندان اين سبک مي‌توان به Natalie McMaster و Rankin Familyاشاره کرد. Halifax جايگاه ضبط بسياري از فيلم‌ها و موزيک‌ها مشهور کانادا و سراسر جهان بوده‌است.
دولت نواسکوشيا
دولت کانادا با يک سيستم فدرال با کنترل برخي از امور متعلق به دولت ملي در اتاوا و ديگر امور تحت کنترل دولت استاني عمل مي‌کند. دولت نوا اسکوشيا مجلس انتخابي دموکراتيک خود را دارد (
Nova Scotia Legislative Assembly) که در شهر مرکزي Halifax واقع شده‌است. در کل ?? نماينده جهت خدمتگذاري به مناطق مختلف استان در اين مجلس کار مي‌کنند.
جمعيت نواسکوشيا
استان نوا اسکوشيا با جمعيت ???
???? نفر جزء کم جمعيت‌ترين استانهاي کانادا مي‌باشد. البته با توجه به مساحت کم، دومين استان پرتراکم کانادا محسوب مي‌شود. اکثر جمعيت در شهر Halifax و اطراف آن مي‌باشد. اسم اين استان اصلاً يوناني و به معني «اسکاتلند جديد» مي‌باشد. اصلاً جاي تعجب نيست که بيشتر افراد اين استان تقريباً ?? درصد اصالتي اسکاتلندي دارند. البته در اين استان تعداد زيادي ايرلندي، فرانسوي، عرب، آلماني، هلندي و چيني زندگي مي‌کنند. با توجه به رشد صنعت، اين استان، آينده? خود را در جذب مهاجر مي‌بيند.
مهاجرت به نواسکوشيا
تقريباً سالانه ???? مهاجر وارد نوا اسکوشيا مي‌شوند، و انتظار مي‌رود در آينده اين رقم بيشتر شود. اين استان جهت کمک به جذب مهاجر متخصص در برنامه انتخابي استاني
PNP شرکت دارد که به روند جذب مهاجر سرعت مي‌بخشد. در اين برنامه چندين روش از جمله متخصصين، کار خانوادگي و ارتباط خانوادگي در نوا اسکوشيا وجود دارد. اخيراً اين استان تلاش بسياري داشته‌است که دانشجويان خارجي فارغ‌التحصيل اين استان را جهت کار و اقامت جذب کند.
شهر هاي اصلي نواسکوشيا
هاليفاکس
هاليفاکس نه تنها پايتخت نوا اسکوشيا است بلکه به عنوان مرکز اقتصادي آتلانتيک کانادا عمل مي کند. جمعيت هاليفاکس بيش از 400،000 است. اين شهراز ديرباز يکي از بنادر مهم کانادا مخصوصا براي مهاجرين جديد بوده است و در حال حاضر به يک موزه مهاجران تبديل شده است.
به عنوان يک مرکز استان، دولت در تمام سطوح يک نقش کارفرما مهم در منطقه ايفا مي کند. همراه با دفاتر دولت نوا اسکوشيا، هاليفاکس مرکزي براي وزارت دفاع ملي کنادا تبديل شده است . يکي ديگر از بخش هاي بزرگ در شهر بندر هاليفاکس، يکي از بنادر مهم در شمال امريکا است. مانند هر شهر بزرگ مدرن، هاليفاکس يک صنعت پر رونق خدمات و بسياري از شرکت ها در بخش خصوصي است. با رشد توليد نفت و گاز دريايي، اين بخش در حال تبديل شدن به يک بخش به طور فزاينده مهم در نوا اسکوشيا است .
هاليفاکس يک مرکز براي آموزش و فرهنگ است. اين شهر خانه تعداد زيادي از موسسات آموزش عالي، به ويژه دانشگاه
Dalhousie و دانشگاه سنت مري است. هاليفاکس همچنين سال هاي اخير به عنوان يک مرکز براي توليد فيلم رشد کرده است.

کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com