در تاريخ 2 جولاي 201? دولت بريتيش کلمبيا طرح جديد و بهبود يافته مهاجرت از طريق کارافريني به استان بريتيش کلمبيا را معرفي کرد. روش مهاجرت کارافريني به استان بريتيش کلمبيا BC PNP entrepreneur immigration stream کارآفرينان با تجربه اي که آماده سرمايه گذاري و اداره فعال يک بيزينس در استان بريتيش کلمبيا باشد را جذب مينمايد. کارآفرينان در اين برنامه بايد حداقل داراي ??? هزار دلار کانادا سرمايه اوليه باشند که اين سرمايه را از راه هاي قانوني بدست آورده اند. همچنين متقاضي کارافريني در استان بريتيش کلمبيا بايد پس از ورود به بريتيش کلمبيا حداقل 200 هزار دلار در بيزينس مورد نظر سرمايه گذاري نمايد. اين برنامه در حال حاضر به نحوي است که متقاضيان مهاجرت به کانادا بايد در سيستم آنلاين اداره مهاجرت ثبت نام کرده و بر اساس سن و تحصيلات و مهارت انگليسي و دارايي مالي و تجربه بيزينس و تجاري و همچنين سفر قبلي به استان بريتيش کلمبيا امتياز بگيرند. متقاضياني که بالاترين امتياز را دريافت کنند از آنها مانند سيستم اکسپرس اينتري براي اقدام دعوت به عمل خواهد آمد. اين افراد نامه اي به عنوان ITA که همان دعوت نامه ميباشد را دريافت خواهند کرد و پس از آن مدارک تکميلي رابايد در فرصت ? ماه ارايه نمايند. در اينجا نکات کليدي طرح مهاجرت به استان بريتيش کلمبيا از طريق کارافريني و بيزينسي را مرور ميکنيم. مهاجرت از طريق کارافريني استان BC روش سريعي براي دريافت اقامت کانادا نميباشد. در مرحله اول همان طور که ذکر شد متقاضيان درخواست اوليه خود را ارايه ميکنند و مبلغ 300 دلار که غير قابل بازگشت ميباشد را پرداخت خواهند کرد. همراه با اين درخواست متقاضي ميبايست مشخصات کلي طرح تجاري براي مهاجرت کارآفريني کانادا خود را به اداره مهاجرت اعلام کند. اين طرح به همراه فاکتورهاي ذکر شده در بالا امتيازي را به متقاضي ميدهند و متقاضياني که بيشترين امتياز را داشته باشند براي اقدام دعوت خواهند شد و نامه Invitation to Apply را دريافت خواهند نمود. ثبت نام آنلاين متقاضي در سيستم اداره مهاجرت تا ? ماه باقي ميماند و اگر در اين ? ماه متقاضي انتخاب نشود فايل او باطل شده و بايد درخواست جديدي به همراه پرداخت 300 دلار اپليکيشن في انجام دهد. پس از ثبت نام آنلاين امکان هيچ تغييري در فايل وجود نخواهد داشت. در هر ماه فقط 200 پرونده براي اقدام دعوت ميشوند. اگر شما جز افرادي باشيد که دعوتنامه براي اقدام دريافت کرده ايد بايد در فاصله ? ماه مدارک را تکميل کرده و به همراه 3?00 دلار جهت اقدام ارسال نماييد. در اين مرحله اداره مهاجرت ممکن است کارآفرينان را براي مصاحبه دعوت نمايد. اگر طرح تجاري نهايي شما که در اين مرحله به اداره مهاجرت BC ارايه ميکنيد پذيرفته شود شما با استان وارد قرارداد اجرايي شده و نامه LOC را دريافت خواهيد کرد. با اين نامه شما ميتوانيد براي دريافت ويزاي کاري درخواست خود را ارايه کنيد.

امتياز بندي براي مهاجرت از طريق کارآفريني بريتيش کلمبيا
داشتن مدرک زبان الزامي نميباشد ولي به متقاضي امتياز خواهد داد. متقاضي بايد داراي دو سال تحصيلات بعد از ديپلم بوده يا حداقل 3 سال در ? سال گذشته داراي مالکيت 100? شرکت باشد. اين مالکيت بايد در اختيار متقاضي يا همسر او باشد.مراحل پس از دریافت دعوتنامه در سیستم مهاجرت تجاری استان بریتیش کلمبیا
در صورتی که شما جز افرادی بودید که امتیاز بالایی داشتید و اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا دعوتنامه برای اقدام از طریق کارافرینی را برای شما فرستاده است در ابتدا باید از خدمات حسابرسان مورد تایید جهت تخمین سرمایه خود استفاده کنید. این افراد توسط اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا تایید شده اند و نامه Verification Report را برای شما صادر میکنند. که طی این نامه ارزش دارایی های شما به دلار کانادا تعیین خواهد شد. معمولا طی ۶٠ روز کاری حسابرسان این نامه را برای شما فراهم خواهند کرد. پرداخت دستمزد این حسابداران به عهده متقاضی مهاجرت تجاری به استان بریتیش کلمبیا کانادا میباشد. به همراه ارزشیابی دارایی خود باید فرم ها و سایر مدارک مورد و بیزینس پلان اصلی و همچنین ٣۵٠٠ دلار به اداره مهاجرت تحویل دهید تا مدارک شما را ارزیابی نهایی کنند، برخی از متقاضیان مهاجرت به بریتیش کلمبیا در این مرحله برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد.
پس از قبولی پرونده و دریافت work permit و ورود به بریتیش کلمبیا
وقتی پرونده شما قبول میشود شما وارد قرارداد اجرایی با استان بریتیش کلمبیا میشوید. در این قرارداد شرایطی که شما بر اساس ان میتوانید در مرحله بعدی برای درخواست اقامت کانادا درخواست دهید ذکر شده است.
در این قرارداد همچنین موارد زیر مشخص خواهد شد:
مشخصات و محل طرح بیزینس شما
مقدار سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا و برنامه زمانی سرمایه گذاری
اشتغال زایی شما
وظایف مدیریتی شما
قوانین مربوط به اقامت شما در کانادا در مدت زمان راه اندازی بیزینس
برنامه شما برای تکمیل مراحل طرح تجاری
متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق طرح تجاری استان بریتیش کلمبیا باید حداقل ١ فرد را به صورت تمام وقت در کانادا استخدام نماید. این فرد باید مقیم کانادا یا سیتیزن کانادا باشد.
متقاضی باید در حداکثر ١٠٠ کیلومتری محل راه اندازی بیزینس زندگی کند و ٧۵ درصد مدت زمان راه اندازی بیزینس را در کانادا باشد. اند. هم چنین متقاضی کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا باید پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداقل ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس مورد نظر سرمایه گذاری نماید.
حداقل درصد مالکیت شما در شرکت و بیزینس در کانادا باید ٣٣ درصد باشد، اگر میزان سرمایه گذاری متقاضی بیش از ١ میلیون دلار باشد نیازی به مالکیت حداقل ٣٣ درصدی شرکت نمیباشد. اگر متقاضی قصد خرید بیزینسی را داشته باشد که از پیش راه اندازی شده است باید حداقل سرمایه گذاری ١۵٠ هزار دلار برای خرید بیزینس یا بخشی از ان و حداقل ۵٠ هزار دلار برای ترقی ان بیزینس در نظر بگیرد. هم چنین باید اثبات شود که شما چطور میتوانید باعث توسعه و گسترش این بیزینس شوید.
پس از راه اندازی بیزینس و درخواست برای اقامت دائم کانادا
پس از ورود به بریتیش کلمبیا شما در مدت زمان ٢٠ ماه باید طرح تجاری خود را راه اندازی نمایید. شما باید پس از ٢ ماه از ورود خود رسیدن خود را به استان بریتیش کلمبیا گزارش دهید. هم چنین شما باید در مدت زمان ٢٠ ماه به تعهدات خود در قرارداد عمل کنید. همچنین باید بین ١٨ تا ٢٠ ماه پس از ورود گزارش نهایی را برای استان بریتیش کلمبیا ارسال نمایید. اگر تمام شرایط مورد نظر استان فراهم باشد شما توسط استان بریتیش کلمبیا برای اقدام اقامت دائم کانادا انتخاب خواهید شد و نامه Nomination Certificate را دریافت خواهید کرد. میتوانید از طریق اداره مهاجرت کانادا CIC برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com