انتاريو محبوب ترين مقصد کانادا براي تازه واردان پرجمعيت ترين استان کشور، خانه بيش از 13،650،000 نفر است. اين استان دومين استان کشور از نظر مساحت است. اين استان در مرکز کانادا واقع شده است.
شهر تورنتو مرکز انتاريو ، با 6 ميليون نفر بزرگترين و پرجمعيت ترين شهر کانادا مي باشد.
تورنتو مرکز مالي کشور و بورس است. در حدود نيمي از مردم زندگي در تورنتو در ديگر کشورها به دنيا آمده اند، گفته مي شود که چند فرهنگي ترين شهر در جهان است. همچنين اتاوا پايتخت شهرستان از کانادا، در جنوب شرقي انتاريو واقع شده است . ازديگر شهرهاي مهم انتاريو مي توان لندن، خليج تاندر، هميلتون، کينگستون، ويندزور را نام برد
علاوه بر اين که انتاريو مرکز اصلي اقتصادي در کانادا است ، براي تنوع طبيعي آن نيز شناخته شده است، از جمله جنگل هاي وسيع، پارک هاي زيبا استاني، چهار درياچه از پنج درياچه بزرگ و
Niagara . تکميل کننده اين تنوع طبيعي، تنوع فرهنگي است که محصول سطح بالايي از مهاجرت همراه با يک جامعه چند فرهنگي است. شهر انتاريو مجذوب هنرمندان و روشنفکران از سراسر جهان است. انتاريو نيز ثروت ااستعدادهاي بومي توليد مي کند .
انتاريو کجاست ؟
اشتغال و اقتصاد
به دليل آنکه استان انتاريو قطب اقتصادي کانادا محسوب مي‌شود، در نتيجه انواع صنايع در اين استان بخصوص در تورنتو و ديگر مناطق شهري يافت مي‌شوند. اين استان محلي براي ارائه خدمات مدرن و اطلاعات اقتصادي در کنار بسترهاي لازم براي توليد است. اتاوا که مرکز ادارات دولتي و اکثر وزارتخانه‌هاي فدرال است مي‌تواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنين سازمان بين‌المللي غير تجاري کمک شاياني نمايد.
صنعت اتوموبيل بخش اصلي توليدات صنعتي انتاريو را شامل مي‌شود که شرکتهاي کانادايي جزو شرکتهاي پيشرو جهان در اين صنعت مي‌باشند. بعد از يک دوره رکود در صنعت، در سه سال گذشته شاهد سرمايه‌گذاري‌هاي کلان توسط صنايع پيشرو در طرح‌ها و فناوري‌هاي جديد بوده‌ايم.
همچنين اين استان داراي منابع طبيعي غني مورد نياز صنايع مي‌باشد. يک شرکت معدني قديمي داراي معادن نيکل و آهن نمونه‌اي از اين منابع مي‌باشد. جنگل‌هاي وسيع اين استان مي‌تواند منابع خوبي براي صنايع چوب بري، تهيه خمير چوب و کاغذ با شيوه‌هاي نوين باشد. بعلاوه با افزايش تمايل مردم به سرگرمي‌هاي گوناگون و جديد، طبيعت انتاريو اين فرصت را در اختيار علاقه‌مندان به گردشگري قرار مي‌دهد.
آمار بيکاري در استان کمي کمتر از ميانگين آمار بيکاري در کشور و در حدود ?
?? درصد مي‌باشد. موقعيت‌هاي شغلي در اين استان با توجه به اقتصاد و صنايع گوناگون موجود در آن از تنوع بسياري برخوردار است تا جايي که از کشاورزي تا فناوري اطلاعات در آن مي‌توان يافت. سطح ايجاد اشتغال در استان در سال‌هاي اخير بسيار خوب بوده و پيش بيني مي‌شود که به همين صورت ادامه يابد.
نيروگاه هسته‌اي براوس، دومين نيروگاه بزرگ هسته‌اي جهان، نيروگاه هسته‌اي دارلينگتون و نيروگاه هسته‌اي پيکرينگ در اين استان قرار دارند.
استاندارد زندگي در انتاريو
طور ميانگين درآمد اهالي انتاريو در بين استان‌هاي کانادا جزو بالاترين درآمدها مي‌باشد. گرچه برخي از هزينه‌هاي زندگي بخصوص هزينه مسکن افزايش يافته‌است. متوسط درآمد خانواده‌ها در انتاريو با رقم ??
???? دلار در سال دومين درآمد بالا در ميان استان‌هاي کشور مي‌باشد. همچنين اين استان با رقم ????? دلار در ساعت دومين نرخ پايه حقوق در کشور را دارا مي‌باشد. نرخ ماليات با رقم ????? درصد پنجمين رتبه در کشور را دارا است. باوجود آنکه هزينه‌هاي زندگي در اين استان اندکي بالاتر از ميانگين کشوري مي‌باشد، نرخ درآمدها در اين استان مي‌تواند از عهده زندگي با بالاترين معيارها در ميان کشورها برآيد. تورنتو و اتاوا به دليل شهرتشان در نظافت و تميزي، ايمني و در دسترس بودن خدمات در مقايسه با شهرهاي هم قياس همواره جزو بهترين شهرها براي زندگي بوده‌اند و همين استانداردهاي بالاي زنگي موجب شده که انتاريو به مقصد اصلي مهاجران جديد به کانادا تبديل شود.
خانه هاي مسکوني در انتاريو
به دليل رشد مداوم و ازدياد جمعيت شهرهاي بزرگ در انتاريو قيمت مسکن در اين شهرها نسبت به ديگر شهرهاي کانادا بالاتر است. البته بايد اين نکته را نيز مد نظر داشت که ميزان درآمد بالا در اين شهرها مي‌تواند به جبران اين هزينه‌ها کمک نمايد، همچنين اين رويه در شهرهاي کوچکتر اين استان به شدت شهرهاي بزرگتر نيست. با اين وجود بسياري از خانواده‌ها براي کاستن هزينه‌هاي زندگي خود روي به زندگي در شهرک‌هاي اطراف شهرهاي بزرگ آورده‌اند. ميانگين قيمت يک آپارتمان در تورنتو بالاتر از ???
???? دلار و در اتاوا بيشتر از ?????? دلار مي‌باشد. بسته به شهر و کيفيت خانه، بين ?? تا ?? درصد درآمد خانواده‌ها در انتاريو صرف تملک يک خانه مي‌شود.
سيستم آموزشي انتاريو
انتاريو مرکزي براي موسسات تحقيقاتي شناخته شده‌اي در سطح جهان است که از بودجه آموزشي استاني استفاده مي‌نمايند. ثبت نام از کودکستان تا سطح ?? به طور عمومي انجام مي‌گيرد، مدارس کاتوليک و فرانسه در سرتاسر استان پراکنده مي‌باشند که با پشتيباني مالي از طريق ماليات دهندگان حمايت مي‌شود و تحت نظارت دولت استاني به آموزش دروس طراحي شده مي‌پردازند. مدارس متعدد کاتوليک جهت حفاظت از تاريخ اقليت کاتوليک مورد حمايت نظام آموزشي کانادا قرار مي‌گيرند. همچنين در بسياري از مناطق، مدارس ديگري که از محل بودجه عمومي اداره مي‌شوند مي‌توانند به عنوان مدارس جايگزين مورد انتخاب دانش‌آموزان قرار گيرد. همچنين انتاريو به عنوان استاني پيشرو در آموزش‌هاي خاص شناخته مي‌شود. تا سال ???? اين استان داراي رتبه ?? در آموزش دوره دبيرستان به شمار مي‌آمد که اين دوره با دوره آموزشي جديدي که به صورت استاندارد و با دروس جديد در سراسر استان جهت آماده‌سازي دانش آموزان براي ورود به دانشگاه، دانشکده‌هاي فني و حرفه‌اي، دوره‌هاي آموزش تجارت و ورود مستقيم به بازار کار تدارک ديده شده بود جايگزين شد. اين برنامه استاندارد جديد به منظور اطمينان بخشيدن از رعايت کيفيت و بي طرفي در مدارس سرتاسر استان طراحي شده‌است. آموزش دوره بعد از دبيرستان در انتاريو شامل شبکه‌اي از سازمان‌ها است که از طريق بودجه عمومي اداره مي‌شوند. اين سازمان‌ها موضوعات و مشاغل گسترده‌اي را تحت پوشش قرار مي‌دهند مانند: دانشگاه‌هاي پژوهشي مشهوري که داراي دانشکده‌هاي هنر، فناوري و کشاورزي مي‌باشند و همچنين ديگر برنامه‌هاي منحصربه‌فرد. در ضمن دانشگاه‌هاي انتاريو در بين دانشگاه‌هاي معروف و شناخته شده جهان مي‌باشند که از جمله شاخص‌ترين آنها مي‌توان به دانشگاه تورنتو، کويين، يورک و دانشگاه انتاريو غربي اشاره کرد. ميانگين شهريه پرداختي در سال يک دانش آموز در اين استان ???? دلار مي‌باشد که کمي کمتر از ميانگين کشوري است.
بهداشت در انتاريو
بنا بر قوانين کانادا تمام ايالات اين کشور موظف به فراهم آوردن بهداشت و درمان رايگان براي تمام شهروندان و کساني که به صورت قانوني به تبعيت اين کشور درآمده‌اند هستند. به عبارت ديگر بسياري از خدمات بهداشتي و درماني در کانادا بدون دريافت وجهي از بيمار ارئه مي‌شود. البته برخي از درمان‌هاي غير ضروري (مانند: جراحي‌هاي زيبايي غير ضروري و برخي از مراقبت‌هاي دندان پزشکي. عموماً مشمول اين قانون نمي‌شوند اما ليست اينگونه خدمات در استان‌هاي مختلف متفاوت است. مراقبت‌هاي بهداشتي و درماني بطور کامل براي تمام افراد ساکن در انتاريو بطور رايگان مهياست. «طرح بيمه درماني انتاريو» (
OHIP) تمام مخارج خدمات درماني براي شهروندان اين استان و اکثر ساکنين دائم در اين استان را بطور کامل پرداخت مي‌کند. اين مخارج عبارتند از هزينه معاينه پزشک، آزمايش‌ها پزشکي، فوريت‌هاي پزشکي، بستري در بيمارستان و فوريت‌هاي دندان پزشکي.
در حال حاضر ??? بيمارستان در سرتاسر استان وجود دارد که شامل بيمارستان‌هاي ارائه دهنده خدمات اورژانس، بيمارستان‌هاي تخصصي و بيمارستان‌هاي تحقيقاتي مي‌باشند. همچنين اين استان داراي هشت بيمارستان خصوصي نيز مي‌باشد که خدمات خاص خود را به شهروندان ارائه مي‌دهند.
تاريخچه انتاريو
انتاريو يکي از ? استان اصلي بود که در معاهده ???? کانادا به هم پيوستند. نام اصلي استان «کاناداي بالا» بوده (با توجه به اينکه «کاناداي پايين» نيز در آن دوران وجود داشته که امروز کبک خوانده مي‌شود). نام استان از درياچه انتاريو گرفته شده‌است، که خود اين نام نيز در زبان هورن
Huron به معناي درياچه بزرگ مي‌باشد. از آنجائي که اين استان يکي از اولين مناطق صنعتي در کانادا به شمار مي‌آيد، محل قديمي‌ترين شرکت‌هاي کانادايي نيز هست. تاريخچه انتاريو توسط مهاجراني ساخته شده‌است که ابتدا با قايق، سپس با قطار و سرانجام با هواپيما براي آباد کردن اين استان وارد آن شده‌اند. حتي پيش از بوجود آمدن کانادا مهاجران براي شروع يک زندگي جديد وارد آن شده بودند و امروز بجز حدود ??? درصد جمعيت انتاريو، ما بقي اهالي انتاريو از نسل همان مهاجران مي‌باشند. با ورود موج جديد مهاجران از مناطق مختلف جهان طي دوران مختلف هريک از آنها تأثيرات فرهنگي خود را بر فرهنگ اين استان برجاي گذارده‌اند.
فرهنگ انتاريو
با جوامع که از سراسر جهان به انتريو آمده اند ، اين استان يکي از بزرگترين تنوع فرهنگي در جهان است. انتاريو يک جامعه از جوامع فرهنگي پر رونق است ، تازه واردان مي توانند احساس کنند در خانه هستند در حالي که آنها محله هاي اطراف خود را در اختيار دارد. انتاريو شهرت مثبت در سراسر جهان دارد.
شهرهاي انتاريو مکان هاي جهان براي همه رويدادهاي مهم فرهنگي، علمي و ورزشي. جشنواره بين المللي فيلم تورنتو را به ارمغان مي آورد استان بر روي فرهنگ وارداتي تکيه نمي کند. کاملا برعکس، هنر به صورت محلي  توليد شده و بخش هاي ورزشي و بخش هاي سرگرمي در جوامع شلوغ رشد مي کند .
قدرت فرهنگ انتاريو در جوامع مهاجر است. عطر و طعم بين المللي از شهرهاي استان را وقايع پر جنب و جوش و محيطي چند فرهنگي است که به خوبي با هر دو ساکنان و بازديد کنندگان محيطي صميمي ايجاد مي کند. جشنواره
Caribana تورنتو به عنوان مثال، بزرگترين جشنواره فرهنگ کارائيب در نوع خود در جهان، از يک طرح توسط يک جامعه مهاجر براي قرار دادن فرهنگ خود را بر روي صفحه نمايش آغاز شد . به همين ترتيب، جوامع در سراسر استان به ساخت موزاييک فرهنگي استان کمک مي کند.
دولت انتاريو
دولت کانادا با يک سيستم فدرال با کنترل برخي از امور متعلق به دولت ملي در اتاوا و ديگر امور تحت کنترل دولت استاني عمل مي کند  انتاريو مجلس انتخابي دموکراتيک خود به عنوان مجلس قانونگذاري انتاريو (همچنين به عنوان پارک ملکه شناخته مي شود) را دارد ، که مي تواند در مرکز استان تورنتو ديده شود .
دولت فعلي انتاريو توسط حزب ليبرال انتاريو، با برتر کاتلين وين در سر آن اداره شده است. انتاريو کنترل خوبي بر بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ساير خدمات دارد .
جمعيت انتاريو
انتاريو با بيش از 13.5 ميليون نفر، پرجمعيت ترين استان کانادا است. بيش از 90 درصد از جمعيت در بخش جنوبي استان زندگي مي کند، در 200 کيلومتر از مرز ايالات متحده است. بسياري از اين افراد در تورنتو و حومه آن زندگي مي کنند.
بزرگترين شهر در انتاريو تورنتو، مرکز استان هم هست در سرشماري منطقه شهري (
CMA) جمعيت آن 6 ميليون ساکن رسيد و هنوز در حال رشد است. مارکهام، که هم مرز با بخش شمال شرقي شهر، سريع ترين شهر در حال رشد در کشور است. بزرگترين شهر بعدي اتاوا، پايتخت ملي است، با بيش از 1.3 ميليون نفر جمعيت . ديگر شهرهاي پر جمعيت شامل هميلتون، ويندزور، لندن و کيچنر-واترلو در جنوب غربي انتاريو، Kingston در شرق انتاريو و Sudbury در مرکز استان است.
جمعيت انتاريو توسط مهاجرت شکل گرفته است و  يک جامعه متنوع و چند فرهنگي توليد کرده است. در حالي که درصد زيادي از مردم انتاريو از تبار انگليسي يا فرانسه هستند ، اين استان در ميان ساکنان نمايندگاني از هر گوشه اي از جهان دارد . جمعيت چيني ها در استان قابل توجه و به سرعت در حال رشد است.
کانادا يک جامعه ايست که در آن از  آزادي هاي مذهبي حمايت مي شود . به اين دليل  مقدار زيادي از تنوع مذهبي در استان وجود دارد. در حالي که انتاريو رسما به عنوان يک جامعه سکولار که در آن حدود 20 درصد از ساکنان با وابستگي مذهبي را شناسايي مي کند، همچنين جوامع مذهبي پر رونق از هر نوع وجود دارد. کاتوليک و پروتستان دو گروه بزرگ هستند، در کنار جمعيت قابل توجهي مسلمان، هندو، يهودي، گروههاي بودايي، و سيک.
مهاجرت انتاريو
بيش از نيمي از مهاجران تازه وارد به کانادا انتاريو را انتخاب مي کنند. انتاريو اخيرا برنامه مهاجرت جديدي دارد ، که اجازه مي دهد تا برنامه هاي کاربردي مهاجرت از افرادي که داراي مهارت مطابق با نيازهاي استان  به سرعت انجام شود .
شهر هاي بزرگ انتاريو
تورنتو
اين شهر داراي نقاط مشترک زيادي با نيويورک است که آن را به عنوان پايتخت اقتصادي کشور و خانه بسياري از بزرگترين شرکت ها و ادارات کانادايي است. نظافت چشمگير و امنيت اين شهر از عواملي است که تورنتو را جز قابل زندگي ترين شهرهاي جهان قرار گرفته است . تورنتو يک شهر پر جنب و جوش با بسياري از جوامع فرهنگي و يک جريان ثابت از حوادث است.
از بسياري جهات ، تورنتو بسيار منحصر به فرد است. اغلب به عنوان يک "شهر جهاني" ناميده مي شود که آن را به يکي از متنوع ترين جمعيت در جهان مبدل کرده است. در سراسر شهر مي توان محله هاي مهاجران از هر گوشه اي از جهان، از شهرک يوناني و ايتاليا کوچک  و محله چيني ها و پرتغال کوچک و شهرک کره را ديد
يک مزيت مهم تورنتو براي مهاجران  فرصت هاي اقتصادي براي کار در کانادا است. به عنوان بزرگترين شهرکانادا، تورنتو خانه يک اقتصاد پيشرفته است . تورنتو بيشترين تعداد مهاجران از هر شهردر کانادا در هر سالاست ، که نتيجه آن يکي از بالاترين شهرها درصد ساکنان خارجي تبار در جهان است .
اتاوا
پايتخت کانادا، اتاوا است در شرق انتاريو در مرز با کبک واقع شده است. در واقع، اين شهر است که به طور موثر به منطقه گاتينيو متصل (که شامل هال، کبک) در طرف ديگر از مرز استاني و شهرستان است که اغلب به عنوان اتاوا اشاره شده است. پايتخت کشور خانه حدودا 1.3 ميليون ساکنان است.
به عنوان مقر دولت فدرال، بخش دولتي  براي يک معامله بزرگ اشتغال در اتاوا محسوب مي شود . در منطقه، بسياري از شرکت هاي ملي و چند مليتي  که از نزديک با دولت و يا بخش دولتي مرتبط است  در اتاوا واقع شده است . به دليل استقرار دفاتر اصلي در اتاوا اين شهر به يک بخش بزرگ با تکنولوژي بالا و در حال رشد مبدل شده که  بالاترين ميزان دريافت کننده دکترا در کانادا است. اتاوا نيز خانه به دو دانشگاه بزرگ، دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون است.
اتاوا يک مقصد مهم براي مهاجران به کانادا است. حدود 20 درصد از جمعيت اين شهرستان متولد خارج است. مهاجران براي ترکيبي از فرصت هاي اقتصادي و استاندارد بالاي زندگي، و همچنين جوامع امن دوستانه است که اين محل عالي را  براي بالا بردن سطح خانواده  انتخاب کرده اند.
سايت هاي مرتبط
دولت انتاريو
کاريابي در انتاريو
خانه در انتاريو

کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com