خودرو در کانادا

افرادی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اند و خواهان این می باشند که برای راحتی و آسایش در رفت و آمد، اتومبیلی تهیه نماید، نکاتی که در این مقاله آمده است را مطالعه نمایند.

•  برای خرید خودرو در کانادا، داشتن گواهینامه رانندگی الزامی است.
•  شماره یا پلاک خودرو در کانادا، همانند ایران به نام شخص زده می شود.
•  نقل و انتقال خودرو در کانادا بسیار ساده بوده و با بستن پلاک خود روی خودرو و پرداخت مالیات، صاحب خودرو می شوید.
•  خرید خودرو صفر و کار نکرده در كانادا، معمولا از طریق نمایندگی ها انجام می شود و نرخ مشخصی دارد.
•  می توان خودرو را نقد یا اقساطی خريداري نمود. اگر دارای اعتبار قابل قبولي در كانادا باشید، می توانید وام خرید خودرو نیز بگیرید؛ نمایندگی ها هم در گرفتن وام به خریدار کمک می کنند.
•  خودروهای دست دوم و کار کرده از قیمت های بسیار کم (حدود 500 دلار) تا خیلی زیاد، بسته به تمیزی و کارکرد آن موجود است.
•   بهترین راه برای یافتن خودرو دست دوم و کار کرده، روزنامه ها و اطلاعیه های شخصی است؛ توجه داشته باشید، لازم است خودرو به طور کامل بازدید شود.
•   در زمینه خرید خودرو دست دوم و کار کرده، حتما از تجربیات دوستان خود استفاده کنید.
•   معاینه فنی خودروهای دست دوم و کار کرده سخت و هزینه بر است.
•    شما می توانید با پرداخت مبلغ معینی، یک خودرو را برای مدت کوتاهی کرایه کنید یا با آن به مسافرت بروید.
•    در صورت تمایل می توان با پرداخت مبلغ ماهانه، خودرویی را در طول سال استفاده کرد و پس از اتمام قرارداد پس داد.
•    همه خودرو ها در کانادا باید بیمه شوند و درصورت نداشتن بیمه، در حدود 5 هزار دلار جريمه تعلق می گیرد.
•  میزان بیمه متناسب با نوع گواهینامه رانندگی و سابقه رانندگی متفاوت است. برای یک خودروی دست دوم و کار کرده، دست کم 200 دلار در ماه هزینه بیمه می شود!!!
•  مالیات مالکیت خودرو نیز همانند مالکیت مسکن، هر ماه از حساب شما کم می شود. حداقل مالیات خودروی دست دوم و کار کرده، 50 دلار در ماه است.
•   بنزین جزء معدود اقلامی در کانادا است که دارای نوسانات قیمت است و در طول روز از صبح تا شب تغییر می کند. وضعیت قیمت نفت در جهان به شدت بر روی آن تاثیر می گذارد.
•    نرخ روزانه بنزین به "سنت"، بر روی تابلوی مقابل پمپ بنزین ها نوشته می شود.
و در انتها اینکه ...
جهت تهیه خودرو در کانادا، حتما با کسی که در این زمینه تخصص و آگاهی دارد، مشورتی داشته باشید.


  اولین سایت با شعار " بهترین راه برای خرید و فروش اتومبیل " به آدرس زیر می باشد:www.autotrader.caمعرفی سایت برای خرید و فروش اتومبیل در کانادا

این سایت دو زبانه (انگلیسی و فرانسه )است و یکی از ویژگی های آن دسترسی بسیار آسان می باشد.برای خرید ماشین در صفحه اصلی این سایت شما می توانید با تعیین مکان زندگی خود در کانادا،نوع اتومبیل ،مدل آن ،حداقل و حداکثر قیمت، خودرو مورد نظر خود را جستجو نمایید .همچنین برای فروش خودرو خود نیز می توانید آگهی تبلیغاتی برای فروش خودرو خود را بصورت رایگان در این سایت قرار دهید.مطالب مختلف و جالبی از بازار کار اتومبیل و اتومبیل های محبوب در ایالات مختلف کانادا در این قرار داده شده است ،برای مثال در صفحه اصلی سایت عنوان شده است که اتومبیل های محبوبی که در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا بیشتر استفاده می شوند کدامند ،مانند : Ford F-150- BMW 3 Series- Honda Civic- Toyota Tacoma و به همین ترتیب در ایالت های دیگر کشور کانادا.*  سایت شماره دو نیز برای خرید و فروش اتومبیل در کانادا می باشد که مانند سایت اول دسترسی بسیار آسانی داشته و شما براحتی می توانید ازآن استفاده نمایید .در صفحه اصلی سایت شما با تعیین ایالتی که در آن زندگی می کنید و سپس شهر مورد نظر،نوع ماشین،مدل  و قیمت آن می توانید اتومبیل مورد نظر خود را خریداری نمایید.برای فروش خودرو خود نیز می توانید از خدمات رایگان این سایت استفاده نمایید.http://autocatch.com/

معرفی سایت برای خرید و فروش اتومبیل در کانادا*   سایت سوم نیز برای فروش قطعات و لوزام ماشین بصورت آنلاین می باشد که این سایت نیز بصورت دو زبانه (انگلیسی و فرانسه ) می باشد.در این سایت شما با تعیین سال تولید ماشین،نوع و مدل آن می توانید قطعه مورد نظر خود را بصورت آنلاین خریداری نمایید.www.canadapartsonline.comمعرفی سایت برای خرید و فروش اتومبیل در کانادا

شاید داشتن اتومبیل شخصی  برای تازه واردین در ابتدای ورود به کشور کانادا امری ضروری نباشد اما خرید و فروش وسیله نقلیه و کسب اطلاعات در این زمینه می تواند یکی از نیاز های افرادی باشد که در کانادا زندگی می کنند .
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com