بر عکس تصور عموم، هزينه خورد و خوراک در کانادا بخش کوچکي از هزينه ماهانه را تشکيل مي‌دهد و چنانچه خريد مايحتاج خود را با حراجي‌هاي هفتگي تنظيم کنيد، رقم قابل ملاحظه اي در ماه صرفه جويي خواهيد کرد. براي هزينه خورد و خوراک خانگي (شامل رستوران نمي‌شود) در ماه براي يک خانوار ? نفره رقم ??? دلار شايد رقم معقولي باشد. البته در ونکوور اين رقم کمي (شايد ?? درصد) بالاتر باشد. ضمن آنکه در ونکوور خبري از حراج‌هاي داغ تورنتو نيست.
بسياري از مواد خوراکي از ماليات فروش
Sales Tax معاف هستند و قيمت هاي واقعي که پرداخت مي کنيد همان است که در زير نوشته شده است. اقلامي که از اين ماليات معاف نباشند در استان انتاريو بايد 13 درصد هم به قيمت هاي فوق اضافه کنيد. اگر در استان مانيتوبا Manitoba زندگي مي کرديد اين ماليات بسته به نوع جنس صفر درصد، 5 درصد يا 12 درصد بود (که در هر صورت کمتر از انتاريوست).
در زير فهرست برخي اقلام خوراکي در کانادا مي آيد. اين اقلام از دو فروشگاه
No Frills و Real Canadian Superstore در شهر چتم Chatham استان انتاريو Ontario قيمت گرفته  شده اند. فروشگاه اول معمولاً ارزان ترين قيمت ها را ارائه مي کند (البته نه هميشه) و فروشگاه دوم از نظر قيمت در سطح متوسط است.
قيمتها به دلار کانادا ميباشد
نوشابه کوکاکولا دو ليتري (قيمت حراجي) - 1.25 دلار
ماست ساده 1 درصد چربي (ظرف 750 گرمي) -1.99 دلار
شير 1 درصد چربي چهار ليتري کيسه اي
- 4.17 دلار
سس سالاد کرفت متوسط
-  2.47 دلار
رب گوجه فرنگي کوچک
- 49 سنت
برنج 10 پوندي باسماتي  (هندي
- 4 کيلو و نيم) - 11.99 دلار
نان عربي بسته کوچک
- 1.39 دلار
گوشت چرخ کرده کم چرب گاو (بسته 2 پوندي يا 900 گرمي)
- 5.49 دلار
سيب گالا (کمي بزرگتر و سفت تر از سيب شميران خودمان)
- کيلويي 2.14 دلار
گلابي
- کيلويي 2.14 دلار
يک دسته بزرگ کرفس
- 1.27 دلار
بادمجان
- کيلويي 2.80 دلار
فلفل دلمه اي
- کيلويي 2.60 دلار
شليل
- کيلويي 2.60 دلار
يک دسته پيازچه
- 99 سنت
هلو
- کيلويي 2.80 دلار
انگور قرمز درشت بي دانه
- کيلويي 3.24 دلار
توت فرنگ يک بسته يک پوندي (450 گرم)
- 1.67 دلار
گوجه فرنگي
- کيلويي 2.14 دلار
قارچ سفيد
- يک بسته 1.29 دلار
تخم مرغ درشت
- يک بسته 12 تايي 2.17 دلار
کنسرو آناناس خرد شده
- 1.09 دلار
يک بسته ميگو پوست گرفته
- 4.99 دلار
يک بسته کالباس يک پوندي
- 2.49 دلار
موز
- کيلويي 1.52 دلار
طالبي
- يک عدد 1.49
آلو سياه
- يک کيلو 3.95 دلار

هزينه اياب و ذهاب و بنزين و تعميرات و بيمه ماشين بخش مهمي از درآمد ماهانه شما را خواهد بلعيد. به خصوص اگر داراي دو اتومبيل باشيد. هزينه بيمه در تورنتو و ونکوور تقريباً يکسان است. بهاي بنزين در ونکوور حدود ليتري ?? سنت (?? درصد) از تورنتو بيشتر است. ولي به همان نسبت فواصل در ونکوور کوتاه‌ترند. در تورنتو اگر فاصله محل کار تا منزل شما نيم ساعت رانندگي يا حدود ?? کيلومتر باشد نسبنا کار و زندگي‌تان نزديکند. در حالي که در ونکوور اين مسافت ?? کيلومتري خيلي دور محسوب مي‌شود. در تورنتو براي بيمه درماني همگاني پولي پرداخت نمي‌کنيد ولي در ونکوور به نسبت افراد خانواده و درآمدتان مبلغي حدود ماهانه ??? دلار براي يک خانوار ? نفري بايد پرداخت کنيد. سرويس‌هايي نظير موبايل و تلفن منزل و اينترنت و تلويزيون در هر دو شهر هم قيمت هستند و گرچه با توجه به سرويسي که مي‌گيريد، رقم متفاوتي را پرداخت مي‌کنيد، ولي به طور تقريبي براي اين سرويس‌ها بايد اين مبالغ را ماهيانه بپردازيد: تلفن ثابت ?? دلار - اينترنت ?? دلار - تلويزيون ?? دلار - موبايل ?? دلار به بالا.

هزينه پوشاک در تورنتو به واسطه حراجي‌هاي خوب و فراوانش کمتر از ونکوور است. بسته به راه و روش لباس پوشيدنتان و اينکه تا چه جد به دنبال مارک‌هاي مشهور باشيد، هزينه پوشاک مي‌تواند از ماهانه متوسط ??-?? دلار تا چند صد دلار متغير باشد. ماليات بر درآمد را هم فراموش نکنيد به خصوص اگر براي خودتان کار مي‌کنيد و مالياتتان را يکجا در انتهاي سال مالي پرداخت مي‌کنيد، حواستان به کنار گذاشتن بخشي از درآمدتان براي پرداخت ماليات باشد. اگر کارمند جايي باشيد، ماليات مستقيماً از دستمزد شما کسر مي‌شود که بسته به ميزان در آمدتان اين رقم براي درآمد هاي نزديک به 100 هزار دلار در سال، به 40 درصد هم مي‌رسد.
جهت دسترسي جامع به اطلاعات خريد خودرو در کانادا اينجا کليک کنيد
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com