در اين قسمت به راه هاي حمل و نقل در کانادا اشاره مي کنيم:

قطار
در قرن 19 خطوط را آهن در کانادا گسترده شد و نقش مهمي را در حمل و نقل ايفا کرد اما بعدها با افزايش استفاده از مترو،اتوبوس و اتومبيل شخصي و... نقش قطار کمرنک تر شد و امروزه بيشتر براي باربري مورد استفاده قرار مي گيرد.

مترو
سيستم مترو در هر شهر کانادا متفاوت است و در بعضي شهر ها مثل تورنتو ترامواي برقي هم موجود است.مردم استقبال زيادي براي استفاده از مترو مي کنند.

اتوبوس بين شهري
ارزانترين وسيله ي حمل و نقل براي مسافرت هاي شهري اتوبوس است.اتوبوس ها براي مسافرت امن هستند و با داشتن بليط اتوبوس ها مي توان از برخي خدمات داخل ترمينال مثل رستوران ها برخوردار شد.کودکان زير 4 سال نياز به تهيه ي بليط ندارند.در نگاهي کلي مي توان گفت که اتوبوس ها براي مسافرت به واسطه ي خدماتي که دارند مناسب هستند.

دوچرخه
دوچرخه سواران هم بايد قوانين رانندگي را در خيابان ها مانند رانندگان رعايت کنند و در پياده رو ها تردد نداشته باشند.دوچرخه ها را مي توان از مغازه هاي مخصوص در سطح شهر اجاره کرد يا خريد. البته به دليل سردي هوا روش مرسومي به حساب نمي آيد.

هواپيما
قيمت بليط هاي پرواز به کانادا و از کانادا به مقاصد ديگر بسيار ارزان است و آژانس هاي هواپيمايي و خطوط هوايي مختلفي وجود دارد که با پرس و چو مي توان بهترين گزينه را انتخاب کرد.
کانادا اير نام هواپيمايي ملي کاناداست که حامل پرچم اين کشور است و دفتر اصلي اين شرکت هواپيمايي در مونترال کبک است.

تاکسي(cabs)
در سطح همه شهرهاي کانادا تاکسي به تعداد فراوان وجود دارد و به نسبت ارزان است.رنگ تاکسي هاي شرکت هاي مختلف متفاوت است ولي تمام تاکسي ها تابلويي در سقف ماشين دارند و هرگاه چراغ روي سقف روشن باشد به اين معني است که مسافري ندارند و مي توان از آنها استفاده کرد.

کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com